درباره مایت ها

مایت ها

 مایت ها

مایت ها
مایت ها
مايتهاى دمودکس، نوعى انگل عنكبوتى “شبيه كرم” هستند که در فولیکول های مو زندگی می کنند. مطالعات و تحقيقات متخصصين نشان می دهد دمودکس مايت با انواع متعددی از عوارض پوستی، ازجمله ريزش مو، نازك شدن مو، خارش پوست، پیری پوست، خشن و خشك شدن پوست، بینی قرمز، جوش، آکنه، روزاسه، کک و مک و لکه هاى پوستى، چین و چروک، آتوپیک، درماتوز، تغییر رنگ بر روی صورت و دیگر بیماری های پوستی مرتبط هستند و درضمن در انتقال و گسترش مشكلات و بيماريهاى پوستى نقش مهمى دارند.
نقش انگل دمودكس مايت در پوست انسان همانند نقش آفت در باغ است! همانگونه كه آفات سلامتي و شادابي باغ را با خطر مواجه مي نمايد، مايتها نيز مشكلات متعددي براي سلامت و بهداشت پوست و مو ايجاد مي كنند .لذا از بين بردن اين آفات شرط اصلي، اجتناب ناپذير و مقدم بر هر درماني مي باشد.
این موجودات که تاکنون به نقش مهم و مضر آنها توجه کافی نشده است ، با بسیاری از مشکلات پوست و مو نظیر ریزش موی سر مرتبط هستند و در اغلب موارد باعث نازکی موها می شوند. از آنجایی که این انگل ها از سبیوم ( چربی) و مواد مغذی تغذیه میکنند فولیکول های مو به صورت قابل توجهی دچار سوء تغذیه می شوند و چنانچه از رشد آنها جلوگیری نشود به سرعت تعداشان افزایش یافته و سلامت مو و پوست شما را به خطر می اندازند ، به عبارت ساده تر ، همانند نقش آفت در کشاورزی می باشد.
پروتکل آنجکس، راه حل مشكل انگل دمودكس مایت،آفت پوست و مو که با آكنه روزاسه، جوش، خارش، ريزش مو، كم پشت و نازك شدن مو و دیگر مشکلات پوست و مو مرتبط است.

این مایت ها در کدام قسمت پوست سر زندگی می کنند؟

دمودکس مایت ها در غدد چربی و در فولیکول مو ( زیر ریشه مو ) زندگی می کنند ، اگرچه در سراسر پوست بدن یافت می شوند و البته در شب ها بیشترین فعالیت را دارند.

مایت ها به چه شکل اند؟

این موجودات تنها با چشم مسلح ( میکروسکوپ) قابل دیدن هستند . بسیار شبیه کرم هستند اما هشت پای کوچک دارند و طول آنها حدود یک سوم قطر مو است با بدنی نیمه شفاف .

طول عمر این موجوات چند روز است ؟

چرخه حیات این مایت ها پنج مرحله است. پس از جفت گیری روی پوست سر ، به زیر پوست سر ( فولیکول مو ) می روند و پس از دوازده ساعت تخم گذاری می کنند . هر مرحله تخم گذاری حدود 50 تا 60 تخم به همراه دارد که در فولیکول و غدد چربی قرار می گیرند و پس از حدود دو هفته به مایتهای بالغ تبدیل می شوند . طول عمر این موجودات حدود سی الی نود روز است.

آیا مایت همان شپش است ؟

خیر، این دو کاملا متفاوتند. مایت انگل فولیکول است که تنها با استفاده از میکرسکوپ قابل رویت می باشد که با ریزش مو و سایر مشکلات پوستی مرتبط است و بیش از نیمی از جمعیت جهان دچار این مشکل هستند . در حالیکه شپش از خون تغذیه می کنند ، شیوع چندانی ندارند و با چشم غیر مسلح نیز دیده می شود و البته در ریزش و یا نازک شدن مو نقش منفی دارند.

چگونه از وجود این مایت ها روی سر خود مطلع شویم؟

تحقیقات و شواهد علمی و تجربی نشان داده است که بیشتر افرادی که ریزش مو یا موهای نازکی دارند و یا دچار سایر مشکلات پوستی مانند آکنه ، جوش صورت ، خارش پوست و … هستند دارای این مایت ها می باشند ، اگرچه با استفاده از میکروسکوپ به راحتی و در مدت کوتاهی ظرف چند دقیقه می توان از وجود این انگل ها مطمئن شد و آنها را مشاهده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مایت ها میتوانید از این لینک بهره بگیرید.


حتما جهت گذاشتن پیغام و یا سفارش محصول شماره تماس و یا ایمیل معتبر خود را در قسمت متن پیام بگذارید تا کارشناسان ما بتوانند با شما تماس حاصل نمایند.

 

About mites

تمام فیلدهای * الزامی هستند